Протече новиот развивач на новата игра на Call of Duty!

Според информациите споделени од сигурни извори, се тврди дека новата игра на Call of Duty е развиена од Sledgehammer Games.

Activision потврди дека новата игра на Call of Duty, која ќе биде објавена оваа година, ќе биде објавена кон крајот на 2021 година. Сепак, компанијата не откри на која серија ќе припаѓа предметната игра и кое студио ќе се развива. Додека играчите со нетрпение ја очекуваа новата игра од серијата, денес се случи нов развој. Корисник на Твитер, наречен ModernWarzone, познат по неговите претходни хитови, тврди дека производството, кое ќе излезе подоцна оваа година, е развиено од Sledgehammer Games.

Како што знаете, Sledgehammer Games претходно се појави со продукции на CoD: WWII, Modern Warfare 3 и Advanced Warfare. По ова тврдење, стана прашање на ityубопитност во која серија ќе припаѓа новата игра. Според споделените извештаи на оваа тема, предметното студио наводно работи на Advanced Warfare 2 или нова серија. Покрај тоа, во друг извештај е наведено дека предметната игра може да припаѓа на серијата Modern Warfare, иако е многу малку веројатно.

Засега нема добиено официјално соопштение во врска со овие наводи од фронтот на Активизион. Сепак, се очекува Активизион да ги сподели првите информации за новата игра од серијата со играчите следната пролет.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments