Протекоа нови информации за Battlefield 6!

Протекоа нови информации за Battlefield 6, што се очекува да биде објавена следната пролет.

Денес беше објавен новиот извештај за Battlefield 6, кој се најде во прв план со изјавите на извршниот директор на ЕА, Ендру Вилсон. Со објавениот извештај протекоа некои информации за новата игра на серијата.

Ако се сеќавате, извршниот директор на ЕА неодамна изјави дека новата игра на Battlefield ќе понуди невидено искуство до сега. По изјавите на Вилсон, сега се појавија некои информации за механиката на новата игра од серијата.

battlefield vi

Исто така, се наведува дека компанијата, за која се тврди дека прави подобрувања во механиката на колапс со новата игра од серијата, ќе им понуди пореална игра на играчите во овој дел. Во извештајот, споделен од сигурни извори, се вели дека одредена област на згради и уништувачки површини може да биде срушена. Ова значи дека кога играчите експлодираат област на зградата, само делот од зградата што е разнесен ќе биде уништен, наместо целата зграда.

За сега, треба да се напомене дека EA и DICE не дадоа никакви официјални изјави во врска со ова тврдење. Сепак, според изјавите дадени од Вилсон неодамна, првите информации за новата игра од серијата се очекува да бидат споделени со играчите на пролет.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments