Протекоа информации за Galaxy Tab S7 и S7+

Масивни информации протекоа за Galaxy Tab S7

Имаме неколку нови информации за Samsung Galaxy Tab S7 и S7 Plus и се чини дека Samsung навистина чека да се натпреварува со Apple.

Протекувањето потврдува дека Galaxy Tab S7 ќе дојде со 11-инчен LTPS TT LCD екран и ќе има резолуција од 2560 x 1080 пиксели. Панелот ќе може да достигне максимална осветленост од 500цд / м2.

Што се однесува до постарите модели, вие гледате во 12,4 инчи АМОЛЕД со резолуција од 2800 x 1752 и намалена осветленост на врв од 420сд / м2.

Двата таблета ќе работат на Qualcomm Snapdragon 865+ поврзан со моделот X55 5G, како и со 6/128 GB конфигурација што се однесува до меморијата за основните модели.

Исто така добивате и четири квадратни звучници со поддршка од Dolby Atmos, и ќе ја имате истата конфигурација на фотоапаратот што ќе вклучува главна камера од 13 мегапиксели со отвор f / 2.0, како и 5-мегапикселна камера со широк агол и 8-мегапиксели предна камера.

Galaxy Tab S7 и S7 + би требало да излезат на 5-ти август, подоцна оваа година и ќе бидат предводници на Samsung таблетите што ќе му конкурираат на Apple iPad што во моментов е достапен на пазарот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments