Протекоa спецификации на Samsung Galaxy S21, сугерираат дека моделот Ultra ќе поддржува S Pen.

Постојат три модели на S21: стандарден, плус и ултра.

Се очекува Galaxy S21 на Samsung да дебитира во јануари, а Android Police има многу протекувани спецификации за претстојниот телефон. Се применуваат вообичаените предупредувања за протечени информации, но повеќето од нив се во согласност со она што го очекувавте.

Андроид полиција вели дека нејзиниот објавувач потврди дека претходните рендери на S21 – кои покажуваат ист удар на камерата на Galaxy S20 – се точни.

Се очекуваат три модели S21 – стандард, Плус и Ултра. Според полицијата на Андроид, S21 ќе има 6,2-инчен дисплеј, Plus ќе биде 6,7 инчи и Ultra наводно ќе има 6,8-инчен дисплеј. Андроид полицијата вели дека информациите што излегле во јавноста потврдуваат дека S21 Ultra ќе го поддржува S Pen, но S Pen нема да биде вклучен во телефонот.

Според протечената информација, сите три телефони ќе имаат или Snapdragon 875 или Exynos 2100 процесор, а сите ќе имаат One UI 3.1, базиран на Android 11.

Камерата се очекува да варира по телефон; и S21 и S21 Plus се очекува да имаат главен објектив од 12MP, ултра широк објектив 12MP и телефото објектив 64MP; ултра ќе има 108MP главна леќа, 10MP 3X оптички телефото леќа и 10MP 10x оптички телефото објектив и 12MP ултра широк објектив.

Телефоните се очекува да имаат 5G, со S21 и Plus заедно со Wi-Fi 6 и Bluetooth 5.1 и Wi-Fi 6E во Ultra.

Батериите исто така ќе варираат во зависност од тоа кој модел на Galaxy S21 ќе го изберете: батеријата S21 ќе има 4.000 mAh, Plus ќе има 4.800 mAh, а Ultra ќе има 5.000 mAh, според истекувањето.

Боите достапни за S21 се очекува да вклучуваат Фантом Виолетова, Фантом розова, Фантом сива и Фантом бела; плус ќе дојде во Фантом сребро, Фантом црна и Фантом виолетова; и Ultra ќе биде достапна само во Phantom Silver и Phantom Black, соопшти полицијата на Android.

Сè уште нема информации за цената на кој било од моделите S21.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments