Протекоа цената и одликите на Redmi Note 10 Ultra!

Цената и карактеристиките на Redmi Note 10 Ultra протекоа пред лансирањето.

Xiaomi, кој се појави со серијата Redmi Note 10 во март, објави дека ќе го лансира моделот Redmi Note 10 Ultra на 26-ти мај. Кинескиот производител, кој претходно ги издаваше моделите Ultra под името Xiaomi Mi серија, сега за прв пат ќе објави модел Ultra за Redmi Note серијата. Додека се прашував какви новини ќе донесе моделот Ultra од серијата, цената и карактеристиките на Redmi Note 10 Ultra излегоа од сигурни извори.

Според споделените информации, се наведува дека новиот член на серијата Redmi Note 10 ќе биде изграден на 6,53-инчниот AMOLED дисплеј. Моделот, за кој се вели дека го напојува процесорот Dimensity 1100 на MediaTek, ќе има и батерија со капацитет од 5.000 mAh и ќе поддржува 33W брзо полнење.

Ако ги испитаме деталите за дизајнот на уредот, големата поставка на задната камера, за која сме запознаени од претходните модели на Ultra на Xiaomi, не поздравува во овој модел. Засега нема јасни информации за карактеристиките на фотоапаратот на уредот. Сепак, извори блиски до Xiaomi известуваат дека уредот ќе доаѓа со главна камера од 100 MP.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments