Прототипот на Apple Watch е маскиран во мал iPod

iPod и Apple Watch имаат заедничка историја

Дали е ова вистински прототип на Apple Watch во еден од оние прикриени „безбедносни случаи“ што компаниите понекогаш ги користат кога тестираат гаџети сред бел ден? Не можеме да кажеме.

Во секој случај, овој мал iPod е симпатичен – и се пошегува ако е вистински.

iPod nano од шестата генерација инспирираше неколку луѓе да се обидат да го користат малиот квадрат како часовник.

Кога Apple Watch навистина излезе, некои дизајнери ја превртеа идејата на главата со школки во форма на iPod за Apple Watch, од кои некои всушност може да ги купите.

И овој април, дознавме дека првиот прототип на Apple Watch всушност бил iPod nano врзан за нараквица.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments