PUBG 2, продолжената игра на PUBG, за која се тврди дека е развиена за компјутер и конзоли, може да биде објавена за мобилни платформи оваа година.

Според Bloomberg, јужнокорејскиот развивач планира да издаде нова мобилна игра Royal Battle оваа година како продолжение на PUBG. Покрај мобилната игра, развивачот продолжува да го развива продолжението на PUBG за компјутер и конзоли. Според добиените информации, верзијата за компјутер и конзола на PUBG 2 ќе се сретне со играчи во 2022 година. Сепак, сè уште нема информации за сличностите или разликите на двете варијанти на играта.

Веста дека се развива продолжение на PUBG се заснова на извештај од Јужна Кореја во кој се тврди дека Крафтон работи на нов проект за игри наречен „Project XTRM“ во универзумот PUBG. Проектот е во фаза на развој од почетокот на 2019 година за мобилни уреди, конзоли и компјутер, според изворите на публикацијата. Производот што ќе го открие оваа фаза на развој се очекува да биде PUBG 2.

PUBG 2
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments