Realme ги објави Realme 7 и Realme 7 Pro

Realme ги објави Realme 7 и Realme 7 Pro

Пред 6 месеци, Realme ги пушти во продажба смартфоните Realme 6 I Realme 6 Pro. Сега компанијата ги објавува нивните следбеници Realme 7 и Realme  7 Pro со подобрени камери, поголеми батерии и побрзо полнење. Новите смартфони доаѓаат со нов дизајн инспириран од природата.

Realme 7 Pro доаѓа со 65W SuperDart полнење, односно може да ја наполни неговата 4.500mAh батерија, од 0-100%, за само 34 минути. Екранот е 6.4 инчен со FHD+ резолуција. Ова се само дел од многубројните карактеристики.

Realme 7 е со екран од 6.5 инчи, FHD+ и 90Hz LCD. Батеријата е со јачина од 5.000mAh со што се полни за 65 минути. Исто така доаѓа со фингерпринт сензор и 4 камери на задната страна.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments