realme работи на GT 5G Master Edition!

Следниот смартфон на Realme може да биде GT 5G Master Edition.

Потпретседателот на realme, Ксу Чи Чејс, вчера објави слика со јапонскиот дизајнер Наото Фукасава за да промовира ново лансирање на паметен телефон. Чејс не откри никакви детали за овој телефон, но Digital Chat Station, која денес привлекува внимание со своите веродостојни информации, објави дека претстојниот смартфон на Realme ќе биде GT 5G Master Edition, кој може да го дизајнира Фукасава, како претходното Master Edition на компанијата телефони.

Првиот телефон на Realme, Master Edition, беше специјално дизајнирана верзија на realme X, која беше објавена во 2019 година и доаѓа во две варијанти, „Garlic“ и „Onion“. Истата година, компанијата објави две специјални изданија, Pro Master Edition X2, именувани како „Црвена тула“ и „Бетон“, а потоа и X50 5G Master Edition. Новата верзија оваа година ќе биде верзијата Master Edition на GT 5G, која беше официјално претставена минатиот март.

Сè уште не е јасно како ќе биде дизајнот за GT 5G Master Edition, но вреди да се напомене дека GT 5G Master Edition не е единственото специјално издание на кое работи реалниот смартфон. Откриено е дека компанијата работеше на верзијата X9 Pro Master Edition минатиот март, која има закривен екран и поставување тројна камера на задната страна. Всушност, протекоа и слики од новиот паметен телефон.

GT 5G Master Edition ќе им биде претставен на корисниците со нов дизајн. Но, основниот хардвер најверојатно ќе остане ист како и обичниот GT 5G. Ова значи дека GT 5G Master Edition доаѓа со Snapdragon 888 SoC, 6,43 ″ 120Hz FullHD + Super AMOLED дисплеј, читач на отпечатоци на екранот. На задниот дел од телефонот, има тројна камера од 64MP и уредот има капацитет на батерија од 4500 mAh што поддржува полнење од 65W.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments