Realme телефон со 6000mAh батерија

Наскоро пристигнува Realme телефон со 6000mAh батерија

Realme се подготвува да претстави телефон со огромна батерија од 6000mAh. Ова ќе биде смартфон со најголема батерија во Realme линијата, а но освен тоа не се познати повеќе детали за уредот.

Во меѓувреме, компанијата објави тизер во кој го најавува претставувањето на 5G телефонот со Super Flash Charge поддршка. Тизерот открива дека уредот ќе има поддршка за полнење од 125W.

Realme телефоните имаат тенденција да не го имплементираат VOOC и SuperVOOC брендирањето, а актуелниот премиум X50 Pro 5G модел има 65W полнење со сопствено име – SuperDart Flash Charge, кое работи исто како како SuperVOOC 2.0.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments