Речиси една година подоцна Mario Kart Tour добива режим на пејзаж

Речиси една година подоцна Mario Kart Tour добива режим на пејзаж

Mario Kart Tour конечно добива поддршка за широк екран речиси една година по првичното претставување .

 Опцијата за пренесување на вашиот телефон во режим на пејзаж беше клучна карактеристика која недостасува кога мобилната интерација на сериите Mario Kart излезе минатата година.Објавен во септември 2019 година, Mario Kart Tour ја донесе популарната серија за трки со Go-Kart на паметните телефони.

 За разлика од претходните рати, контролите на играта се поедноставени – не треба да притиснете ниту едно копче за да го забрзате вашиот карактер, можете само да допрете на вашиот екран за да користите предмети, и можете да го лизнете прстот лево или десно или да го навалите вашиот телефон за да управува.

По нејзиното објавување, Mario Kart Tour стана нај преземената бесплатна игра на iPhone телефони во 2019 година . При лансирањето, играта се чувствуваше поткожно делумно поради недостасува неколку клучни карактеристики што ја прават серијата Mario Kart пријатно. Тоа вклучуваше недостаток на мултиплеер во реално време, кој беше додаден во март.

 Пред ова, можете да се натпреварувате само против компјутерски контролирани противници.Мојот колега Ендру Вебстер во својот преглед напиша дека додека Марио Карт Тур прави „доволно за да се чувствува како Марио Карт “, тој сметаше дека тој е повеќе фокусиран на микротрансакции и набавки од апликација отколку да е генерално забавна игра. Играта е бесплатна за преземање и играње, но можете да потрошите вистински пари за да пристапите до нови функции и предмети, како што е побрз режим 200цц ако сте ја купиле претплатата „Златен пас“ .

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments