Redmi Note 9 ќе започне на прва продажба денес во 12 часот напладне преку Amazon

Redmi Note 9 ќе започне на прва продажба денес во 12 часот напладне преку Amazon

Redmi Note 9 ќе започне со својата прва продажба денес, 24 јули, преку Amazon и Mi.com со почеток во 12 часот (пладне). Телефонот беше лансиран во Индија претходно оваа недела во три конфигурации на RAM и складирање.

 Исто така, доаѓа во три опции во боја со четврта опција за лансирање на бои во првата недела од август. Redmi Note 9 е придвижуван од окта-јадрен процесор и има подесување на четири задно камера.Тоа е најновиот прифатлив паметен телефон од под-брендот Xiaomi.Основната варијанта за складирање 4 GB + 64 GB, додека опцијата за складирање 4 GB + 128 GB е со цена од РС.

 13.499.Се одликува со 6,5 инчи со целосен HD + (1,080х2,340 пиксели) точки со дисплеј со сооднос 19,5: 9.Телефонот се напојува со окта-јадрото MediaTek Helio G85 SoC, заедно со до 6 GB RP RAM меморија. Redmi Note 9 доаѓа со батерија од 5,020mAh која поддржува брзо полнење од 22,5W.

 Батеријата исто така поддржува обратно полнење од 9W. На крај, телефонот мери 162.3х77,2х8,9мм и тежи 200 грама. Смартфонот Redmi Note 9 ќе биде достапен за купување денес во три опции во боја Aqua Green, Arctic White и Pable Grey, иако четвртата опција во боја на телефонот ќе биде достапна во продажбата на Prime Prime Day што ќе се одржи од 6 август.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments