Ремонт на iPad mini со дизајн на iPad Pro-како и лична идентификација

Ремонт на iPad mini со дизајн на iPad Pro-како и лична идентификација

Додека кружат гласини за нов iPad mini кој доаѓа некаде следната година, Паркер Ортолани сподели нов концепт кој замислува како би изгледал редизајниран iPad mini.Концептот го зема дизајнот на современиот iPad Pro и го применува на помалиот iPad mini.

Apple би го задржал истиот 7,9-инчен дисплеј  но драматично ги намали големините на рамката.Ова ќе биде iPad Pro мини кој ќе содржи дизајн помал оквир и Face ID наместо Touch ID а  дисплеј ќе биде помеѓу 8,5 инчи и 9 инчи во текот на првата половина на 2021 година.Во овој случај целокупниот отпечаток на iPad mini би останал ист, но ќе има поголем екран наклонет од помали рамки.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments