Rez Infinite сè уште е VR класика на Oculus Quest.

Тоа е наслов за лансирање на Quest 2.

Верзијата на Rez Infinite на Ochanus Quest на Enhance доаѓа точно на време за објавување на новите слушалки Quest 2. Верзијата Quest ќе биде објавена во вторник, на 13-ти октомври – истиот ден со Quest 2.

Rez Infinite е главен VR од кога е лансиран заедно со PlayStation VR во 2016 година, а потоа се појавува на компјутер и Google Daydream. Тоа е VR римејк на трипичниот музички стрелец на Тетсуја Мизугучи за Dreamcast и PS2; верзиите за PC и PS4 може да се репродуцираат и во 2D, но верзијата Quest е секако само VR.

Играв преку Quest верзијата на Rez Infinite, и тоа е она што го очекувавте – солидна конверзија на одлична игра за која не е потребен ултра-силен хардвер за ефикасно работење. Контролите работат добро, а перформансите се одржуваа во ред за мене над неколку помали удари кога работите станаа бурни. Ексклузивната етапа за Area X, исто така, се чини дека работи со пониска резолуција од остатокот од играта, иако сè уште изгледа прекрасно.

Се прашувам како би се споредил со Quest 2, бидејќи сè уште ја чекам мојата нарачка за испорака. Ефектот на вратата на екранот е нешто доказ за мојата оригинална потрага, и ако оваа верзија работи со поголема резолуција на поостриот ЛЦД на Quest 2, квалитетот на сликата треба да биде малку подобрен. Повторно, Рез е живописна игра со висок контраст со многу црни позадини, па може да се пропуштат оригиналните OLED панели на Quest.

Во секој случај, Rez Infinite е игра што мора да се игра на која било платформа, и како неодамнешната порта Tetris Effect на Enhance, верзијата Quest е одлична опција ако сте во ред само со тоа што ја играте само во VR. Излезе утре за 19,99 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments