Robert Downey Jr. потврди дека веќе нема да глуми во Марвел Универзумот

Robert Downey Jr. потврди дека веќе нема да глуми во Марвел Универзумот

Robert Downey Jr потврди дека нема да се враќа во MCU. Актерот беше прашан додека гостуваше во подкастот на SmartLess, дали планира некогаш да се врати во MCU по што одговори дека „расчистил“ со Iron Man и Tony Stark.

Но фановите сеуште не се спремни да ги затворат вратите за 55 годишниот глумец. Неговото поранешно интервју пред неколку месеци кога беше запрашан за истата тема одговори дека „се може да се случи“ со што внесе надеж на фановите на Marvel за неговото враќање.

Tony Stark доживеа јуначка смрт во Avengers: Endgame, но останува можноста повторно да се појави во следните филмови во ретроспективните сцени.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments