Rolls Royce Ghost најлуксузниот модел досега

Што нуди Rolls Royce за 273.000 eвра

Овој Rolls Royce се нарекува Ghost и чини 273.000 евра, a го придвижува 6.75-литарски V12 твин-турбо мотор со 571 KS и 850 Nm.

Нема сомнение дека и основната верзија на Rolls Royce е повеќе од автомобил.

Возилото има погон на сите четири тркала, но сите тие се управуваат, додека моќта се пренесува преку осумстепениот ZF менувач.

Имено, системот ја следи GPS позицијата и зависно од конфигурацијата на патот го избира оптималниот пренос, на пример пред свртување самиот ќе префрли во пониска брзина.

Во кабината е забранета било каква непосакувана бучава. Доволно е да се каже дека каналите за вентилација дополнително се полираат со цел струењето на воздухот да биде апсолутно нечујно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments