Рускиот електричен мотор Auris Escort

Рускиот мотоцикл, ќе биде лансиран во 2022 година

Неговата цел е да го заштити еден од најголемите лидери во светот рускиот мотоцикл, кој ќе биде лансиран во 2022 година, ќе се приклучи на возниот парк Auris, чија цел ќе биде заштита на еден од најмоќните лидери во светот.

Додека автомобилите Auris се напојуваат со конвенционален мотор, мотоциклот Auris Escort ќе работи на електрична енергија.

Информациите за спецификациите на мотоциклот во моментов не се познати, иако една француска страница наведува дека Auris Escort ќе има околу 150 КС, со максимална брзина од 250 км на час.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments