Galaxy S21 наведен во тестот за изведба: Процесор Snapdragon 888, 8 GB RAM меморија!

Се покажа дека моделот Галакси S21 наведен во тестот за изведба ќе биде напојуван од процесор 5 nm Snapdragon 888 и ќе доаѓа со 8 GB RAM меморија.
Одбројувањето продолжува за серијата Samsung Galaxy S21. Карактеристиките на телефонот, кој се очекува да биде претставен во јануари или февруари, се чудат од многу луѓе. И покрај тоа што новиот модел од серијата беше curубопитен од корисниците, денес тој беше наведен на тестот за изведба со процесорот Galaxy S21 Snapdragon 888.

Гледаме дека моделот, за кој се тврди дека го напојува процесорот Snapdragon 888, кој неодамна го претстави Qualcomm, исто така, ќе доаѓа со капацитет на RAM меморија од 8 GB. Во овој дел, забележуваме дека телефонот, кој се појави во базата на податоци на Geekbench со бројот на моделот SM-G991U, доби 1.075 поени од тестот за едно-јадрен процесор и 2.919 поени од повеќе-јадрениот тест на процесорот.

Snapdragon 888 işlemcili Galaxy S21

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments