Samsung даде датум за годинешниов четврти Unpacked Event!

Samsung ќе го одржи четвртиот настан Galaxy Unpacked од 2021 година на 28 април.

Samsung во март одржа настан Galaxy Unpacked, каде ги претстави моделите Galaxy A52, Galaxy A52 5G и Galaxy A72. Сега е направена покана за годинашниот четврти настан Galaxy Unpacked, што ќе се одржи на 28 април. Настанот ќе се пренесува во живо на веб-страницата на компанијата во 17:00 часот по локално време.

Додека Samsung не спомна за што ќе се одржи настанот, „The most powerful Galaxy is coming“. Компанијата веќе објави голем број паметни телефони оваа година, но се чини малку веројатно дека ова е само уште еден типичен паметен телефон.

Од друга страна, можеме да претпоставиме дека ќе видиме нов преклопен уред од Samsung на настанот. Galaxy Z Flip склопувачкиот телефон беше лансиран околу ова време минатата година, и треба да се напомене дека Samsung сè уште нема воведено нов телефон што може да се склопи. Дополнително, може да се претстави нов паметен часовник на настанот. Други шпекулации сугерираат дека компанијата може исто така да го претстави својот прв компјутер за Windoes10 кој работи на сопствени процесори Exynos.

Од друга страна, Apple официјално го објави долгоочекуваниот датум за првиот настан во 2021 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments