Samsung Galaxy S20 триото ќе добие One UI 2.5 надградба

Samsung Galaxy S20 триото ќе добие One UI 2.5 надградба

Samsung Mobile ги прави последните подготовки за лансирање на новиот кориснички интерфејс One UI 2.5 кои првично ќе биде достапен заедно со новиот Samsung Galaxy Note 20. По Samsung Unpacked 2020 настанот на 5 август се очекува новата верзија на One UI 2.5 да биде достапна и за триото на смартфони од Samsung Galaxy S20 серијата.

Меѓу новитетите на One UI 2.5 се споменуваат Pro режим на снимање за максимално искористување на потенцијалите за прилагодување на главната камера.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments