Објавен новиот Samsung Galaxy S21 FE со 45W брзо полнење!

Моделот Galaxy S21 FE (Fan Edition), на кој Samsung работи веќе некое време, е наведен во FCC со поддршка за брзо полнење од 45W.

Во извештаите објавени во последните неколку недели, се вели дека моделот Samsung Galaxy S21 Fan Edition ќе поддржува 25W брзо полнење, но полнач од 15W ќе излезе од кутијата на уредот. Додека продолжуваат гласините околу телефонот, деновиве беше објавено дека горенаведениот телефон ќе дојде со 45W полнач. Се наведува дека телефонот добил „зелено светло“ од FCC и наскоро ќе се најде во продажба.

Гледаме дека телефонот, наведен преку FCC со број на модел SM-G990U и SM-G990U1, поддржува и 25W и 45W брзо полнење. Сепак, како што споменавме во другите наши вести, овие полначи нема да бидат вклучени во кутијата на уредот. Според гласините, полнач од 15W ќе излезе од кутијата на S21 FE како стандарден. Доколку корисниците сакаат да користат брзи полначи од 25W или 45W во S21 FE, ќе треба дополнително да го купат новиот „брз“ полнач.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments