Samsung ги објави таблетите Galaxy Tab S7 / S7 +

Samsung ги најави новите модели на Galaxy Tab

Samsung ги претстави таблетите Galaxy Tab S7 и Galaxy Tab S7 + со моќни спецификации. Непотребно е да се каже, ова се „заменувања на лаптоп“ во светот на Android што ги чекавте.

Јужнокорејскиот гигант веќе долго време прави таблети. Но, Galaxy Tab S7 и S7 + навистина спаѓаат во своја лига. Тие се преполни со луди карактеристики, и да, знаеме, тие исто така личат на iPad Pro, и ова е единствениот пат кога ќе го споменам тој факт овде.

Наместо да објавува премногу опции за приказ или само една, Samsung го издава Tab S7 во две димензии – 11-инчен и 12,4-инчен. Двата дисплеја нудат стапка на освежување до 120Hz за мазна навигација.

Може да очекувате 11-инчниот модел да има резолуција од 2560 × 1600, додека моделот од 12,4 инчи е со резолуција од 2800 × 1752. Вториот има AMOLED дисплеј, нешто што треба да размислите пред да го купите.

Двете таблети имаат цени со оглед на нивните внатрешни спецификации. Може да очекувате да платите 649,99 и 849,99 долари, за моделите 11-инчен и 12,4-инчен, соодветно. Очекувајте да платите повеќе ако барате 5G конекција и повеќе меморија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments