Samsung го најави Galaxy M31 со 6.000 mAh батерија и 8 GB RAM

Samsung го најави Galaxy M31 со 6.000 mAh батерија и 8 GB RAM

Samsung додаде нов член на моделите Galaxy M31. Уредот кој освен појачан RAM од 8GB, нема други промени а ниту во дизајнот, е пуштен во продажба во Индија, 

Samsung планира со серијата Galaxy M да биде најпродаван телефон за неговото ниво. Samsung кој сака да продолжи да се шири и да си го продолжи успехот, без прекин додава нови модели. Компанијата изјави дека моментално ги развива моделите M31ѕ и М51, но немаше никакви пречки да го објави едно ниво појакиот М31.

Компанијата која во блиска иднина планира да ги објави моделте М31ѕ и М51, моментално во Индија е пуштен во продажба новата верзија М31 со 8GB RAM, но пред се да нагласиме дека освен промена на RAM нема други никакви промени.

Samsung Galaxy M31 8GB RAM

Оваа нова верзија која не е многу поразлична од претходниот модел, има главна камера од 64 МР, AMOLED екран и батерија од 6.000 mAh. Уредот кој има 6,4 инчен FHD+ Super AMOLED екран, содржи предна камера од 32 МР.

Додека телефонот се напојува со Exynos 9611 SoC процесор, треба да се напомене дека батеријата од 6.000 mAh е наполнета со 18 W технологија со брзо полнење. Уредот кој доаѓа со Android 10 кој е новата верзија на Android, го вклучува интерфејсот One UI 2.0.

Кога ќе погледнеме во задниот дел од уредот, ќе ги видиме поставените 4 камери. Распоредени се главната камера со 64 MP резолуција, 5 MP макро сензор, 5 MP длабочина сензор и 8 MP ултра широк агол. Овие камери кои можат да снимаат предно и задно 4K видео, се придружени со карактеристики како што се супер бавно движење и хипер забрзано видео.

Карактеристики на Galaxy M31

  • 6,4 инчен FHD+ Super AMOLED екран
  • Процесор Exynos 9611 SoC
  • 8GB RAM
  • Главна камера од 64 МР, 8 МР ултра широк агол, 5МР макро леќа, 5МР длабочински сензор
  • 64 GB и 128 GB внатрешно складирање
  • Може да се зголеми до 512 GB
  • Батеријата од 6.000 mAh, 18 W брзо полнење
  • Samsung One UI 2 базиран на Android 10
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments