Samsung го објави Galaxy M02 за оние кои сакаат долгорочна употреба со едно полнење!

Samsung го најави Galaxy M02, кој најверојатно ќе биде еден од најпопуларните модели на своето ниво и со цената и со некои карактеристики.

Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung официјално го објави Galaxy М02, неговиот најнов смартфон на ниво на почетно ниво, буџетски. Новиот Samsung Galaxy M02, кој има релативно скромни карактеристики, сепак може да биде одржлива алтернатива за потрошувачите кои сакаат голем екран и долго време на употреба со едно полнење.

Galaxy M02, кој има засечен дизајн, има 6,5-инчен IPS LCD дисплеј со HD + резолуција. Можеме да кажеме дека HD + резолуцијата ветува многу долго време на употреба кога се комбинира со огромна батерија од 5000 mAh.

Galaxy M02

Паметниот телефон, напојуван од процесорот MT6739W на MediaTek, нуди до 3 GB RAM и до 32 GB внатрешна меморија. Под денешни услови, 32 GB простор за складирање може да биде мал, но постои опција да се зголеми просторот за складирање со картичка microSD.

Објавена е цената од 93 американски долари за моделот од 2 GB на Galaxy M02, кој доаѓа во четири различни опции на боја како црна, сива, сина и црвена. Не беа споделени информации за цената на моделот со 3 GB RAM меморија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments