Samsung го објави издржливиот Galaxy XCover 5!

Samsung го најави Galaxy XCover 5, неговиот најнов смартфон фокусиран на издржливост. Новиот паметен телефон на Samsung има дури и прилагодлив физички клуч за внатрешна комуникација и итни случаи.

Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung го објави новиот смартфон фокусиран на издржливост, Galaxy XCover 5, кој е отпорен на тешките услови за работа на земјиштето и фабриките и обезбедува целосна заштита од вода и прашина, како „најновиот издржлив и напреден паметен телефон направен за сурова околина. “

За разлика од денешните паметни телефони Samsung, Galaxy XCover 5, кој има врамен дизајн, дава приоритет на стабилноста, а не на елеганцијата, за разлика од стандардниот паметен телефон. Нуди помал однос на екранот и телото и подебело тело од вообичаениот паметен телефон, уредот е совршен за корисници кои не сакаат „нежен“ паметен телефон.

Galaxy XCover 5, напојуван од процесорот Exynos 850 развиен од Samsung, на корисниците им нуди 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија. Иако батеријата од 3.000 mAh се чини дека е со мал капацитет кај денешните паметни телефони, можеме да кажеме дека може да обезбеди доволно енергија со оглед на тоа што екранот е со големина од само 5,3 инчи и резолуција HD +.

Galaxy XCover 5, кој ја има функцијата „push-to-talk“ што дејствува како радио за комуникација во работата, им овозможува на корисниците да комуницираат со сите вработени со притискање на едно копче во текот на целиот ден. Може да вклучите и исклучите LED светилка, итни повици или мапи со само едно притискање на копче, благодарение на адаптивните физички копчиња.

Процесор: Exynos 850
RAM меморија: 4 GB
Складирање: 64 GB
Екран: 5,3 инчен HD + TFT LCD
Задна камера: 16 MP, f/2.2
Предна камера: 5 MP, f/2.2
Батерија: 3.000, 15W
Оперативен систем: Android 11

Samsung објави дека Galaxy XCover 5 ќе биде достапен во Азија, Европа и Јужна Америка и ќе биде достапен на корисниците од март. Galaxy Xcover 5 за тоа со која цена ќе се појави сè уште нема информации.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments