Samsung го притиска копчето за телефони со камера од 600 мегапиксели!

Се појавија првите детали за сензорот за камера од 600 MP, на кој работи Samsung веќе некое време.

Samsung има за цел да обележи прв во индустријата за паметни телефони со својата камера од 600 мегапиксели. Планирање да се направи мобилна фотографија чекор понапред, се појавија првите детали за сензорот за фотоапаратот на кои компанијата работеше веќе некое време денес.

Ако се сеќавате, во претходно објавениот пост на блогот, беше наведено дека во блиска иднина, Samsung ќе се сретне со корисници со паметни телефони со 600 MP камери. Додека овие објаснувања ги возбудуваа корисниците, денес Ice Universe ги откри деталите за сензорот на кој работи Samsung веќе некое време.

Samsung 600 Megapiksel kameralı telefonlar

Samsung ќе го остави зад себе човечкото око

Samsung, кој ќе го остави човечкото око зад себе со својот сензор за камера од 600 MP, со тоа ќе им претстави одлична технологија на корисниците. Како што знаете, човечкото око има резолуција еквивалентна на околу 500 MP. Имајќи го предвид овој детал, очекуваме дека Samsung ќе ги отвори вратите на сосема новата ера, особено во мобилната фотографија во блиска иднина.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments