Samsung направи договор со Verizon тежок $6.6 милијарди

cof

Samsung направи договор со Verizon тежок $6.6 милијарди

Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung направи договор за да го снабдува Verizon во договор вреден 6.6 милијарди долари. Големината на договорот е еквивалентна на 3.43% од вредноста на Samsung Electronics во 2019. Договорот ќе трае до 31 Декември 2025.

„Горди сме да изјавиме дела го продолжуваме нашето партнерство со Verizon со цел да ја унапредиме еволуцијата на безжичните мрежи. Со овој долгогодишен стратегиски договор, ние ќе продолжиме да ги продолжуваме границите на 5G иновацијата и да го подобриме искуството на корисниците на Verizon“ изјави Samsung за ZDNet. Samsung ќе го снабдува Verizon главно со неговите mmWave чипови.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments