Samsung, наводно, ќе дебитира со своите следни Galaxy S телефони во јануари 2021 година.

Image: 560409493, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Новите рендери што протекуваат покажуваат дека најверојатно е вклучен и испакнатината на фотоапаратот од линијата S20.

Следниот водечки телефон на Samsung може да пристигне во јануари 2021 година, објави Android Central. И новите рендери што излегоа во јавноста покажуваат дека ударот на камерата на Galaxy S20 исто така ќе се појави во претстојниот Galaxy S30 (или S21; името сè уште не е официјално).

Според сигурниот издавач Steve Hemmerstoffer , стандардниот модел Galaxy S30 ќе има рамен екран од 6,2 инчи со предна камера со дупчење. S30 Ultra покажува поголем, закривен екран со димензии од 6,7 до 6,9 инчи. Сепак, истекувањето не дава детали за внатрешните спецификации на телефоните.

Android Central вели дека во јануари се очекуваат три нови модели на Galaxy S, стандард, Plus и Ultra. Ултра моделот ќе има пенкало за S-Pen, вели Hemmerstoffer, но се чини дека нема посветен слот за пенкалото. Ударот на камерата на Ultra изгледа дека е двојно поголем од стандардниот модел и може да има до четири леќи, според Hemmerstoffer; тој претпоставува дека ќе бидат вклучени широки и ултра-широки леќи плус телефото или перископни леќи. Блесокот на Ultra ќе биде сместен во рамките на ударот.

Доколку новите модели на Galaxy S навистина стартуваат во јануари, тоа би било неколку недели пред традиционалната временска рамка на Samsung кон крајот на февруари. И, како што истакнува Android Central, би било најблиску што Samsung го темпираше објавувањето на новиот телефон Galaxy S до новото издание на iPhone – моделите на iPhone 12 ќе бидат објавени на крајот на овој месец и на почетокот на следниот

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments