Можно е новиот Samsung Galaxy S22 Ultra да дојде со неверојатни 108 мегапиксели задна камера!

Се вели дека Samsung Galaxy S22 Ultra ќе има подесување на четири задна камера и ќе доаѓа со главен сензор од 108 мегапиксели.

За разлика од информациите во минатите гласини, се вели дека Samsung Galaxy S22 Ultra има трета генерација на сензор за примарна камера од 108 мегапиксели, според информациите од нов извор од Кина.

Компанијата се очекуваше да донесе сензор за камера со поголема резолуција на Galaxy S22 Ultra. Сепак, се чини дека Самсунг ќе користи порафинирана верзија на сензорот веќе пронајден во Galaxy S21 Ultra.

Корејскиот технолошки гигант сè уште нема споделено никакви информации за новиот предводник на смартфон. Сепак, и понатаму се појавуваат протекувања околу камерата на паметниот телефон.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments