Samsung Galaxy S30 нема да има селфи камера

Samsung Galaxy S30 нема да има селфи камера која е вградена во дисплејот

Samsung е водечки производител на паметни телефони и компанија која активно придонесува за еволуцијата на технологијата.

Корејскиот производител инвестира многу во развојот на производите, кои во наредните години ќе станат дел од нашиот секојдневен живот.

Инженерите на Sasmsung веќе долго време работат на модули за фотоапарати кои можат да бидат вградени во екрани на паметни телефони. И покрај нивните напори во оваа насока, сè уште не видовме мобилен уред на компанијата што ја нуди оваа функционалност.

Некои аналитичари очекуваат Samsung Galaxy S30 да стане првиот паметен телефон во серијата кој има вградена камера на екранот. Таквиот дизајн ветува дека ќе биде една од најкарактеристичните карактеристики на претстојните предводници на компанијата.

Сепак, плановите на Samsung за пазарот на паметни телефони следната година се доста различни.

Според податоците, Samsung нема да ја користи технологијата за да ја вгради камерата на екранот на Galaxy S30, затоа што тие не сакаат да преземат непотребни ризици.

Ако има проблем со новите модули, ова може сериозно да влијае на популарноста на Samsung Galaxy S30 и соодветно да влијае на глобалната стратегија на компанијата за 2021 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments