Нов модел од серијата Galaxy F на Samsung се појави на страна за веб-трговија!

Новиот модел што ќе биде додаден во серијата Galaxy F лансиран од Samsung во последните месеци е прикажан на веб-страницата на гигантот за електронска трговија во Индија. Ниту една техничка информација не беше споделена на промотивната страница создадена за телефонот.
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung потпиша нова серија на паметни телефони пред околу 5 месеци. Компанијата го претстави Galaxy F41, кој ја лансираше новата серија Galaxy F, на настанот што се одржа во Индија. Телефонот беше достапен во Индија по пристапна цена.

Првите информации за новиот член на серијата Galaxy F, чија цел е Saumsung за индиските корисници, започнаа да доаѓаат полека во следните недели. Беше скоро сигурно дека овој телефон ќе го носи дури и името Samsung Galaxy F62. Денес, новиот модел, кој се очекува да биде претставен во наредните денови, се покажа на гигантската страница за е-трговија во Индија.

samsung galaxy f62
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments