Samsung сподели видео со кое ги објаснува придобивките од технологијата Wi-Fi 6E!

Samsung ги сподели предностите на технологијата Wi-Fi 6E во семејството Galaxy S21 со видео споделено на својот канал на YouTube. Според Samsung, Wi-Fi 6E нуди големи предности во безжичното вмрежување.

Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung отсекогаш бил една од компаниите што посветувале најголемо внимание на развојот на технологиите за безжична врска. Одликувајќи се со технологијата Wi-Fi 6E во својот најнов предводник паметен телефон Galaxy S21 Ultra, Samsung им ветува на корисниците најновата генерација на мобилна комуникација со своите напредни технологии Smart Wi-Fi и OpenRoaming.

Samsung Galaxy S21 Ultra, еден од првите паметни телефони што користеа технологија Wi-Fi 6E, нуди побрза и посигурна безжична мрежна врска со употреба на опсегот од 6 GHz. Јонг-Му Чои, потпретседател на групата за истражување и развој при одделот за мобилни комуникации на Samsung Electronics, сподели информации за работата на Самсунг на технологијата Wi-Fi со видео споделено на каналот Samsung YouTube.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments