Се појавија нови детали за Moto E7

Motorola Mobility го лансираше годинешниот модел

Редно време е Motorola Mobility го лансираше годинесниот модел од серијата Е кој ке биде наследник на ланскиот солиден смартфон од основната класа Moto E6. По неколку месеци таинственост сега се појави Motorola Moto E7 кој ќе располага со неверојатно 6.2инчи дисплеј со резолуција 720×1520пиксели ќе работи со осум јадрен Snapdragon 624процесор 4GB RA и 62GB вградена меморија.Исто така се очекува Moto E7 да понуди подобрена камера на задната страна си двоен сензор составен од 13 и 2мегапиксела,селфи камера од 5мегаписели вградени на предната страна и ќе има батерија со капацитет од 3.550mAH.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments