Се продаваат iPads со инсталирана Fortnite по луди цени

Почна продажба на iPads на eBay со инсталирана Fortnite по луди цени

Наскоро откако Apple го отстрани Fortnite од App Store, не им требаше долго на сопствениците на iPad да ги постават своите уреди на продажба на eBay.

Сепак, тие не ги напуштаат своите листи само затоа што Apple ја отстрани играта од App Store, напротив. Овие iPads всушност имаат инсталирано Fortnite, па токму затоа се продаваат по смешно високи цени.

Еден корисник на eBay alemccra7 го постави iPad 7 на продажба за неверојатни 900 американски долари.

Зошто стара верзија на iPad се продава за 900 долари?

На него е инсталиран Fortnite.

Ако купите сосема нов iPad од официјалната веб-страница на Apple или продавач на трети лица, нема да можете да ја преземете и играте играта, што е една од причините поради кои постојните сопственици на iPad се исплаќаат по можност со тоа што ги продаваат своите iPads за лудо високи цени.

IPad 7, кој е евтин модел и е на попуст за само 299 долари, се продава за 900 долари, што го прави поскап од сосема нов, моќен 11-инчен iPad Pro.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments