Се спекулира дека Activision го раскинал партнерството со Tecent

Се спекулира дека Activision го раскинал партнерството со Tecent

Call of Duty: Mobile е бесплатна игра за мобилни телефони, направена од TiMi Studios (во сопственост на Tecent) и објавена од Activision и Garena на Android и Ios на 1 Октомври 2019.

И сега се шпекулира дека производителите на COD: Mobile, Activision, го завршиле нивното партнерство со Tecent и TiMi Studios. Мал апдејт на апликацијата кој бил забележан од фановите, ја започна оваа шпекулација. Имено на почетниот екран на играта каде што стоело името на Tecent Games и TiMi Studios, сега стои само Activision.

Според GamingonPhone играта сега целосно припаѓа на Activision, но останува да видиме официјална потврда на компаниите.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments