Сè уште не е излезен од производната линија, а Cybertruck на Musk веќе е во ред за редизајн.

Cybertruck е всушност тенк од иднината кој е легален за патишта, го опиша Musk ова возило.

Кога Musk го претстави својот електричен пикап, Cybertruck, минатата година, коментарите беа – шарени. За некои, тоа беше визионерско возило за иднината на транспортот и тие го славеа Musk поради храброста да направат нешто такво. Други, пак, рекоа дека грдото возило сè уште не возело по патиштата.

Дека Musk направи спектакл од презентацијата на самото возило, покажаа податоците за претходна нарачка. Иако првите возила од производствената линија нема да излезат до крајот на 2021 година, Musk веќе најави редизајн на Cybertruck.

Уште во април, тој спомена дека Cybertruck на крајот ќе биде малку помал од презентираниот модел. Имено, оригиналната големина е предизвик за возење по патишта, но и за паркирање во стандардни гаражи.

Стандардите во Европа се исто така проблем, поради што европските купувачи би можеле да добијат „намалена“ верзија на возилото или да платат за поскапи дополнителни проверки.

Но, покрај големината, се чини дека Cybertruck би можел да доживее промени и под површината.

Ова го потврди самиот Musk за време на разговорите со инвеститорите кога рече дека ќе направи „многу мали подобрувања“ во однос на верзијата претставена минатата година.

Сите промени, најавуваше самиот Musk, треба да и бидат презентирани на јавноста за околу еден месец, кога ќе можеме навистина да видиме што тие променија и да процениме дали тоа го направи Cybertruck подобар или полош.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments