Седанот на Genesis – G70 изгледа одлично

Седанот на Genesis – G70 изгледа одлично

Genesis објави неколку фотографии од новиот надграден G70 седан и мора да признаеме дека изгледа одлично. Оваа серија се очекува да искочи заедно со „братските“ модели G80, G90  и GV80.

Предниот дел на G70 е модернизиран, но го задржува оргиналниот изглед од постарите модели. Новиот дизајн го зголемува воланот на возилото, што е дури и скоро преголем за компатно возило како G70.

Во внатрешноста можеме да го најдеме новиот 10.3 инчен екран. Genesis не објави никакви детали за моторот и јачината на ова возило, но очекуваме да ги објави во иднина. Возилото се очекува да биде пуштено во продажба некаде следната година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments