Сега е достапен ласерски проектор Samsung Premiere 4K, со почеток од 3.499 долари

Или зачекори до моделот од 130 инчи за 6.499 долари.

Премиерата, 4K ласерски проектор од Samsung, дизајниран како алтернатива на неговите QLED телевизори од висока класа, сега е достапен по нарачка. Постојат два модела: 3.499 американски долари LSP7T што ви овозможува до 120 инчна проекција и 6.499 американски долари LSP9T што достигнува 130 инчи. Samsung ги опишува и двата како „ултра кратки фрлачи“ проектори, што значи дека добивате масивни големини на проекција дури и кога единицата е поставена директно пред вашиот wallид или екран.

Максималните големини на проекцијата не се единственото што ги дели двата проектори. LSP9T е посветол со 2.800 ANSI лумени, во споредба со 2.200 ANSI лумени за поевтиниот модел. Ова очигледно значи дека обезбедува посветла слика, но исто така значи дека нејзината слика треба да биде појасна кога има повеќе амбиентална светлина во просторијата. Поскапиот LSP9T има и 40-вати, 4,2-канален аудио систем во споредба со 30-вати, 2,2-канални поставки за LSP7T.

Инаку, двата проектори споделуваат многу спецификации. И двајцата се напојуваат од истиот оперативен систем Tizen како телевизорите на Samsung, и обајцата може да се контролираат преку гласовните асистенти на Alexa и Bixby. Двајцата се ласерски проектори, што треба да значи дека нивните извори на светлина ќе траат подолго од сијалиците што се користат во традиционалните проектори. Samsung исто така го рекламира The Premiere како прв проектор што поддржува HDR10 +, иако форматот не е прифатен толку широко како другите HDR стандарди како Dolby Vision.

Двата проектори се достапни за нарачка на веб-страницата на Samsung од денес. Веб-страницата забележува дека испораката се очекува до 16-ти октомври. Ако барате нешто малку подостапно, проверете го нашиот неодамнешен водич за најдобрите проектори, каде што нашите најдобри избори започнуваат со малку подостапни 899 американски долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments