Сега можете да ја купите ротирачката звучна лента на Vizio, Atmos.

Нарачајте еден денес за 999,99 УСД.

Звучната лента на Vizio’s Elevate конечно се најде на полиците. Можете да го купите денес за 999,99 долари. Звучната лента од 48 инчи поддржува Dolby Atmos и DTS: X. Звучната лента содржи 18 звучници и доаѓа со безжичен осум-инчен сабвуфер. Кул работа е што некои звучници ротираат – тие се соочуваат нагоре додека репродуцирате содржина на Dolby Atmos и покажуваат напред за стандардно аудио


Зборував со извршниот директор на Vizio, Вилијам Ванг, за Elevate претходно оваа година. Тој рече дека звучната лента има за цел да ги привлече клиентите што не се воодушевени од Dolby Atmos, покажувајќи им визуелно разлика помеѓу двете нивоа на аудио. Тој исто така забележа дека додека Elevate бара стрмна цена, тој очекува ротирачките звучници да се појават во уреди со пониски трошоци по патот. Elevate се позиционира како добра придружна набавка за првиот 4K OLED телевизор на Vizio, кој е исто така сега достапен.

Во моментов, Elevate можете да го нарачате во Best Buy и Walmart. Vizio вели дека доаѓа и во Amazon и Sem Club, но се чини дека тие сè уште немаат активни врски.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments