Новите модели на MacBook Pro од 14 и 16 инчи може да бидат претставени во ноември!

Според извештајот на Марк Гурман од Блумберг, новите модели 14 и 16 инчи MacBook Pro би можеле да бидат објавени во периодот од септември до ноември.

Споделени се некои важни информации за новите 14 и 16-инчни модели на MacBook Pro, кои подолго време беа предмет на вести за протекување. Според информациите кои ги доставува Марк Гурман, кој е познат по своите точни протекувања во врска со производите на Apple, се вели дека споменатите модели ќе бидат лансирани следниот септември или ноември

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments