Серијата Oppo Reno 6 е откриена на страницата за сертификати!

Серијата Oppo Reno6 се појави во сертификатите TENAA и MITT.

Кинескиот производител на паметни телефони, кој се појави пред корисниците со серијата Oppo Reno5 пред околу три месеци, сега работи на серијата Oppo Reno6. Додека се прашуваше какви новини ќе им бидат понудени на корисниците со новите модели од серијата, денес овие модели се прикажани на сертификатите TENAA и MITT.

Телефоните што излегуваат со броевите на моделите PEPM00, PEXM00 и PDNM00 се очекува да бидат напојувани од процесорите MediaTek Dimensity 1200, Snapdragon 870 и Snadragon 888.

Се вели дека Oppo, за кој се наведува дека ќе биде претставен со три различни основни модели оваа година, ќе се одликува со 90Hz AMOLED дисплеј во стандардниот Reno6, а овој модел ќе се напојува и од батерија од 4.500 mAh со поддршка за брзо полнење 65W Слично на тоа, се тврди дека Reno6 Pro исто така ќе поседува AMOLED дисплеј со 90Hz, додека моделот Pro Plus ќе биде изграден на 120Hz AMOLED екран.

Покрај ова, во друг споделен извештај, се известува дека серијата ќе биде домаќин на некои подобрувања во камерата. Во овој дел, се проценува дека новите модели од серијата ќе доаѓаат со сензорот за главна камера Sony IMX789 наместо со сензорот IMX6XX.

Засега не е објавено кога серијата Reno6 ќе биде претставена или објавена. Сепак, според споделената информација, се вели дека серијата прво ќе биде лансирана во Кина, а потоа ќе излезе на големите пазари како Индија и Европа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments