Simone Giertz изгради селфи фото-штанд за своето куче надвор од Lego и е совршено.

Queen of Shitty Robots се врати со нова контрацепција и нејзиното куче Scraps го краде шоуто.

Simone Giertz, самоопишаната Queen of Shitty Robots, создаде селфи фото-штанд од Lego за нејзиното куче Scraps и да, толку е симпатично колку што звучи. Помага кучето да е МНОГУ ДОБРА ДЕВОЈКА и исклучително фотогенично.

Giertz користеше комплет Lego Mindstorms и цигли Lego (видеото е спонзорирано од Lego) за да го изгради малиот штанд, и намести педал, сензор за далечина и плоча за струја за да се поврзе со диспензерот што испушта задоволство и фотографира секогаш кога кучето ќе притисне педалата

„Таа влегува таму, има малку педала што може да ја притисне со шепа, тоа активира камера што активира диспензерот за лекување“, објаснува Giertz. „Таа добива задоволство, јас добивам фотографија, сите се среќни“.

Таа вели дека идејата за штанд за фотографии со кучиња ја добила кога се обидувала да ги научи Scraps да шета по телефон со шепа и да се фотографира себеси. Затоа што кој од нас не се обиде да ги натера нашите кучиња да прават селфи?

Giertz е позната по нејзините чудат, претежно бескорисни роботи кои ретко го прават она што би требало, но кои се целосно смешни. Сведок на преголемиот робот кој нанесува кармин, машината за појадок што ги внесува Cheerios насекаде, освен во садот, музичкиот инструмент направен од заби и машината за будење што има гумена рака што ја плеска будна.

Покрај тоа што изгради многу забавен робот, Giertz ја покажа и својата нова работилница во Лос Анџелес на видеото (со Scharps трпеливо дружено и гледано).

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments