Сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Зошто сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Да се има мобилен уред, кој создава квалитетни фотографии, независно во која доба од денот, е сон на секој љубител на фотографијата.

Кога на тоа ќе му се додаде реалниот приказ на живописните детали, многу ретко кој останува рамнодушен. 64-мегапикселната камера на Galaxy A71 и 48-мегапикселната камера на Galaxy A51, нудат реалистичен приказ.

Исто така, ултрашироката камера со своето видно поле од 123 степени е прилагодена на човечкото видно поле. Кристално јасниот фокус се постигнува со макро камерата, со снимање до најситниот детал, додека длабинската камера овозможува дополнително истакнување на Live Focus ефектот.

Селфи фотографиите, ќе бидат овозможени од камера од 25MP, со фокус во живо, која доаѓа со новиот Galaxy A41 уред. Професионалноста на фотографијата е овозможена и со уредот Samsung Galaxy A21s во склоп на кој, баш како и на Galaxy A41, главната камера има 48MP.

Батерија која не откажува

Samsung Galaxy A серијата е верен сојузник во создавањето спомени преку камерата, како и гледањето на видео содржини.Баш заради издржливата батерија и функциите за брзо полнење.

Сите уреди доаѓаат со функцијата за брзо полнење од 15W, додека Samsung Galaxy A71 има дури 25W. Големата батерија од 4.500 mAh и 4.000 mAh на Samsung Galaxy A71, односно A51, овозможува исклучителна достапност на уредот во текот на целиот ден.

Samsung Galaxy A41 со батерија од 3500 mAh и Samsung Galaxy A21s со дури 5000 mAh батерија, овозможуваат неверојатно корисничко искуство при користење на уредот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments