Слак е слаб … да соработуваме на овие патики со ограничено издание.

Најамбициозниот настан со кросовер во историјата на пораки на работното место?

Производителот на чевли Кол Хан соработува со Слек, омилената услуга за пораки на работното место, повремено офлајн на секој, на нов пар патики со ограничено издание Чевлите со бренд Слек се очекува правилно да бидат претставени во среда кога ќе се постават да „паднат“ (дали така велам?) Но, засега Кол Хан ги задеваше дизајните во слабо осветлена слика објавена на нејзините канали на социјалните мрежи.

Можеби ќе живеам да жалам што го реков ова, но … Јас всушност не го мразам изгледот на нив? Кол Хаан произведува четири различни верзии на патики кои секоја од нив користи една од основните бои на Слек за нивните стапала, и сите имаат мали лозови лози на капачето на петицата. Да бидам јасен, јас апсолутно не сум на пазарот за пар патики со апликација за пораки на работно место, но ако бев тогаш, овие се веројатно оние по кои сакав да одам.

Според целната страница за патики на Кол Хан, тие биле дизајнирани „со екипажот на Слек, над Слек“. Исто така, забележува дека тие се со ограничено издание, затоа не очекувајте да станат трајно средство во составот на чевли на Кол Хан. Чевлерот претходно соработуваше со Слек на промотивно видео, во кое Кол Хан зборуваше за тоа како ја користи услугата за пораки.

Ако барате да го комплетирате вашиот изглед на Slack, тогаш дали може да предложам да инвестирате и во пар брендирани чорапи Slack? Тие се достапни по избор на крем или виолетова боја, а списокот рекламира дека тие се плетени „внимателно“ во Северна Каролина.

Кол Хан се чини дека сè уште не ги објави цените на обувките Слек, но тешко дека ќе бидат скапи како пар патики со бренд „Епл“, за кои „Гизмодо“ објави дека се продадени за скоро 10.000 УСД на аукција во март. Чевлите беа изработени за вработените во Apple уште во раните 90-ти, и го содржат оригиналното и иконско повеќебојно лого на компанијата. Сега има еден пар корпоративни патики што всушност би размислувал да ги облечам, сè додека можев да ги купам за 9.950 долари помалку од она за што последно се продадоа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments