Cлавни личности во Холивуд

Cлавни личности во Холивуд

Најубавите жени во светот се одличен спој на привлечени  се  ТВ актерки ,пејачи, модели,и повеќе но една работа што сите тие имаат заедничко е дека сите тие се прекрасни. Кои се најубавите и славни  филмски sвезди во Холивуд?Ќе ги препознаете од мали пораснаа во ликовите како врвни имиња на оваа листа имаат играно познати филмови во Холивуд.

1.Daveigh Chase-позната во Сабрина тинејџерска вештерка,Рингот.

 2.Christina Ricci-позната по Семејството Адамс,Страв и лутина во Лас Вегас и Али Мекбеал.

Alexa PenaVega-Шпионски деца и Синот Сити 2

Keshia Knight-Pulliam-The Cosby Show

Michelle Trachtenberg-Позната по:Хариет шпион,Буфи убиец на вам пирот, Озборувачка девојка.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments