Следниот iPhone на Apple ќе биде објавен на 13-ти октомври.

„Здраво, брзино“.

Конечно е тука: Apple објави дека неговиот настан за iPhone ќе се одржи на 13-ти октомври, со поканата да го задева објавувањето со фразата „Здраво, брзина“.

Не е изненадување што настанот за iPhone годинава е малку подоцна од вообичаеното, бидејќи Apple рече во јули дека iPhone ќе го пропушти вообичаениот прозорец за лансирање во септември. Подоцнежното лансирање најверојатно се должи на одложувањата создадени од пандемијата COVID-19. „Епл“ не се оддалечи од сезоната на есенски хардвер, но претстави нови часовници на „Епл часовници“ и „Ајпад“ во средба на септември.
Се шпекулира дека серијата iPhone 12 ќе има нов дизајн со квадратни рабови (можеби сличен на iPad Pro) и поддршка за 5G мрежи. Исто така, би требало да доаѓа во четири различни модели, вклучувајќи нова големина од 5,4 инчи (што би била помала од iPhone 11 Pro) и големина 6,7 инчи (што би бил најголемиот iPhone досега). Но, ако се надевавте дека новите iPhone телефони ќе имаат мазна брзина на освежување од 120Hz, добро, можеби ќе треба да почекате уште една година. Ако сакате да дознаете повеќе за она што се шпекулира за новите iPhone-а, ние добивме целосен преглед на сè што мислиме дека знаеме токму тука.

За Apple се шпекулира дека има и голем број други производи, вклучувајќи нови слушалки над ушите, помал и подостапен HomePod и конкурент на ознаките за следење на локацијата на Tile кои очигледно се нарекуваат AirTags. Секогаш постои можност Apple да сподели повеќе за оние на настанот. И „Епл“ во јуни објави дека ќе го издаде својот прв „АРМ“ базиран „Мек“ до крајот на оваа година, за да можеме да дознаеме и за тоа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments