Со зајак кој ги покажува своите вештини за камера Huawei P40 Pro

Со зајак кој ги покажува своите вештини за камера Huawei P40 Pro

Претходно оваа недела, Huawei објави ново промотивно видео за својот предводник P40 Pro.Во видеото може да се види зајак како ги покажува неговите вештини за фотографирање со смартфонот со висок квалитет.

Новото промотивно видео во основа се врти околу тоа како зајакот ја користел камерата Huawei P40 Pro.Животните како лисица црн пантер и орел може да се видат.Краткото видео паметно ги искористи различните сценарија за да ги прикаже квалитетите и силниот костум на предводникот на кинескиот технолошки гигант.

За оние кои не се свесни, уредот има 50 мегапикселни примарни сензори на задниот дел заедно со 12 мегапикселна телефото леќа 40 мегапикселна камера со широк агол.Примарните и секундарните леќи исто така поддржуваат стабилизирање на оптичката слика, што беше истакнато во видеото.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments