Sony издава бесплатна тема Black Lives Matter на PS4.

„Покажете ја вашата поддршка за Black Lives Matter“.

Sony им обезбеди нов начин на сопствениците на PS4 да ја покажат својата поддршка за движењето Black Lives Matter во нивните конзоли. Денес, компанијата објави нова статичка тема на PlayStation продавницата наречена „Black Lives Matter“.

Темата е достапна сега бесплатно на PlayStation Store. Темата го прикажува хаштагот #BLM преку сива позадина на горната страна на корисничкиот интерфејс.

Неколку компании одговорија со слични поими во последните неколку месеци за да се солидаризираат со движењето. Во јуни, Activision објави ажурирање за Call of Duty: Modern Warfare што прикажува порака на екранот за поддршка на движењето Black Lives Matter. Bungie, исто така, објави неколку предмети кои го поддржуваат движењето „Black Lives Matter“, вклучувајќи емајл „be heard“ и неколку амблеми што ќе се користат во „Destiny 2“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments