Sony сè уште има понуди за објавување

Sony сè уште има трети страни од PlayStation 5 кои треба да ги објави

Минатиот месец откриениот настан за PlayStation 5 потврди некои од третите игри кои доаѓаат до конзолата, но се чини дека има повеќе зделки од трети страни кои допрва треба да бидат откриени.

Зборувајќи за време на најновиот Kinda Funny Gamescast, Имран Кан разговараше за претстојните објави, потенцирајќи колку повеќе информации во врска со хардверот PlayStation 5 и Xbox Series X и цените најверојатно ќе бидат откриени во август.

Имран Кан исто така откри дека Sony сè уште има некои зделки од трети страни на PlayStation 5 за откривање, зделки за кои Хан е изненаден што Sony сеуште ги немаат објавено.

Настаните за PlayStation 5 и Xbox Series X се прилично блиску до објава.

Претходно денес, Џеф Груб откри дека евентуално ќе се одржи нова состојба на игра помеѓу 5 и 11 август, додека самиот Фил Спенсер откри дека ќе зборуваат за Xbox серија X некаде во август.

Конзолата PlayStation 5 започнува подоцна оваа година низ целиот свет. Сè уште не треба да се потврди точен датум на објавување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments