Spider-Man ќе биде исклучиво на PlayStation

Spider-Man ќе биде ексклузив за PlayStation 5

Со тоа што Hawkeye свежо ја најавија како прв додаток на пост-лансирањето на „Marvel’s Avengers“, фановите веќе замислуваат кој би можел да дојде следно, а „Spider-Man“ е секако една од најбараните.

Една гласина сега укажува на Spider-Man потенцијално да биде ексклузивна игра на платформите за PlayStation.

Има смисла Spider-Man да биде како ексклузивен на PlayStation, ако се земе во предвид контролата на Sony врз видеоиграта и филмските права за популарната веб-слаткарка, но сигурно би сакала да има Xbox, PC, па дури и гејмерите на Stadia на кои ќе недостасува еден од најпознатите Avengers во нивниот список.

Marvel’s Avengers ќе биде објавена на 4 септември, иако бета програма ќе се одржи на 7-9 август за клиенти со претходна нарачка за PlayStation 4, додека следниот викенд бетата ќе биде отворена на PS4 и ќе биде резервирана за пред-нарачки клиенти на PC и Xbox One.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments